Аліна Дяченко: Про лицеміство міського голови та юридичні наслідки

Аліна Дяченко, депутат Броварської міської ради VII скликання, лідер фракціі ДемАльянсу

“У перших числах лютого” – пообіцяв міський голова провести позачергову сесію міської ради з обрання секретаря, затвердження заступників мера та нового складу виконкому. Він сказав про це тричі – у минулу середу, четвер та п’ятницю.

Уже третій день у розділі “Розпорядження міського голови” – жодного підтвердження його слів.

За три місяці після виборів пройшло 7 сесій. Сапожко не виконує прямо передбачених законом обов’язків та повноважень – він мав якнайскоріше внести кандидатури секретаря, заступників та складу виконкому на розгляд сесії.

Його бездіяльність впливає на те, у якому режимі проходять сесії, хаотичне надсилання проектів рішень, досилання додаткових документів, це неприпустимо для якісного вивчення проектів рішень. І робиться це свідомо.

Його бездіяльність гальмує реальні зміни та оновлення в міській раді та виконкомі. Наприклад, як з’ясувалось, кадрова комісія повністю сформована з його заступників та ще кількох людей. Тому зараз у Сапожка повна монополія над виконавчими органами. І він свідомо не хоче це змінювати.

Наразі міський голова відкрито блокує не лише роботу міської ради, яка працює без секретаря, а й взагалі будь-яке оновлення – на всіх посадах залишаються старі кадри, на єдину вакансію (нач.управління освіти) він протягує свою кандидатуру. І старі заступники, як і хотів Ігор Васильович, залишаються на своїх посадах.

При цьому Сапожко лицемірно закликає всіх до “конструктиву” та заявляє про свою “відкритість до діалогу”. На жаль, це лише слова. Без вчинків та дій, які б їх підтвердили.

Чи не час депутатам створювати тимчасову контрольну комісію та юридично обгрунтовувати підстави для його відставки?
Бо якщо у перші дні після виборів таких підстав не було (хіба що політичні), то тепер Ігор Васильович сам дає депутатам у руки юридичні козирі.