Аліна Дяченко: Псевдовакансія або кадрові хитрощі

Аліна Дяченко, депутат Броварської міської ради VII скликання, лідер фракціі ДемАльянсу

Якби я не знала, як працює стара система влади під керівництвом Сапожка, то я б була шокована тим, як нині “проводиться” “конкурс на заміщення вакантної посади начальника управління освіти та науки” в Броварах.

Оголошення про конкурс чітко прописано так, що по-перше, ситуація в освіті повністю консервується, по-друге, особисто я вбачаю у переліку вимог “виписаність” під конкретну особу (класичний “розвод” під час кадрових конкурсів старої влади).

Перша істотна умова – “освіта повна вища педагогічна”.

Чому лише педагогічна? Особливо, якщо зважити, що попередній керівник займався в основному питанням ремонтів у школах і садках. Для цього взагалі освіти “прораба” вистачить )

А якщо серйозно, то слово “педагогічна” істотно звужує коло осіб. Переконана, що для відкритості у пошуку нового очільника освіти достатньо фрази “повна вища освіта”.

Логічніше додати в умови наявність наукового ступеня, адже це Управління освіти і НАУКИ. Та все ж краще не звужувати коло можливих претендентів.

Другий пункт ще гірший – “стаж роботи на керівних посадах в державній службі не менше 3-х років, або за фахом на керівних посадах в навчальних закладах – не менше 5-ти років”.

Тобто це або хтось зі старих службовців, або хтось з директорів шкіл. Враховуючи, що система освіти – дуже консервативна, то для справжніх змін потрібен свіжий погляд на її управління, і навряд чи це можна очікувати від представника цієї системи. Тому у цьому пункті, звісно, варто прописати досвід роботи, але не настільки деталізований… під конкретну особу ))

Бо особисто для мене це оголошення виглядає виписаним під… депутатку Броварської міськради від партії “Єдність” (а раніше – члена фракції Партії регіонів у міськраді), директорку 2 школи Оксану Мельник. Надто добре вона підходить під критерії конкурсного оголошення..

Це все виглядає як звичайна профанація кадрових змін та оновлення. Якщо і всі інші конкурси на заміщення вакантних посад будуть так проходити, то нічого у Броварах не зміниться, і ніякі депутати ні на що не вплинуть – бо у кадровій політиці Сапожко зайняв позицію “я сам все буду вирішувати і ні з ким не планую радитись”.

Якщо його запрошення до діалогу та конструктиву – не лицемірство, то текст оголошення варто скоригувати і врахувати думку депутатського корпусу wink emoticon

Призначайте час та місце зустрічі, Ігор Сапожко. А депутати і громадськість озвучать свої пропозиції.