Аліна Дяченко: три місяці після виборів: що змінилось VS що залишилось

Аліна Дяченко, депутат Броварської міської ради VII скликання, лідер фракціі ДемАльянсу

3 місяці тому броварчани обрали новий склад міської ради. І хоч нові депутати вступили у повноваження лише 17 листопада минулого року, за цей час багато що принципово змінилось. Та багато що, на жаль, досі залишається по-старому. І про це теж хочеться сьогодні сказати.

Зміни, які відбуваються, не так помітні ззовні, однак зсередини їх не можна не помітити – особливо, якщо спостерігаєш за владою останні 5 років 🙂 І це справді революційні зміни. Проте їх явно не досить.

ЗМІНА №1 – КОМІСІЇ. Якщо раніше розгляд проектів рішень на депутатських комісіях проходив дуже швидко і без зайвих запитань (а до Революції – і без зайвих людей на засіданнях, особливо земельна та бюжетна), то тепер профільні комісії засідають по 3-5 годин по кілька разів на тиждень. При цьому новообрані депутати задають начальникам управлінь та відділ багато запитань, які раніше ніхто не піднімав, вносять пропозиції, вимагають кращої якості рішень, більше інформації.

ЗМІНА №2 – СЕСІЇ. Сапожко, який раніше мав монолітну домінуючу більшість, міг протягнути на сесії будь-яке рішення. Тепер же корупційне рішення можна протягнути тільки якщо свідомо ввести депутатів в оману або приспати їх пильність бюрократичними хитрощами.

Найголовніша відмінність новообраних депутатів – вони не прийшли красти чи дерибанити. Щойно хтось з них це спробує зробити, одразу ж буде гучний резонанс та рішучий спротив з боку колег-депутатів. І це вкрай важлива принципова зміна, яку не варто недооцінювати.

ЗМІНА №3 – ВІДКРИТІСТЬ. Ще одна разюча зміна – це те, що місто має змогу спостерігати за роботою міської влади фактично в режимі онлайн. Прямі трансляції не лише нарад у мера та сесій, а й уже згадуваних земельних комісій – це маленька революція світоглядних масштабів, якщо зважати, що ще 3 роки тому на сесії не пускали журналістів і намагались заборонити право на відеозйомку.

Щоправда, трохи дивно, що робиться це силами далеко не найбільшої партії у міськраді, а по суті кількома активістами-ентузіастами. Але нас приємно тішить, що наші трансляції дивиться чимало людей.

Звісно, цього всього не достатньо, щоб мешканці “відчули покращення життя вже сьогодні”, попереду – ще багато роботи та рішучих дій, але саме це нарешті дає шанс місту на розвиток.

Але є дуже важлива ЗМІНА, яка досі не відбулась!

При тому, що склад міської ради оновився на 80%, у ВИКОНКОМІ за 3 місяці не змінився ЖОДЕН очільник.

Заступники мера продовжують працювати, начальники управлінь та відділів теж. А саме вони на чолі з міським головою НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за стан нашого з вами міста, саме їх ми всі утримуємо за рахунок податків, саме їх робота викликає найбільше нарікань від депутатів на комісіях та від громадян у зверненнях до депутатів.

АЛЕ ВСІ ВОНИ ДОСІ НА СВОЇХ МІСЦЯХ. Звільнень немає, конкурси не проводяться. Кадрова політика – це виключні повноваження мера, і він наразі нічого не робить для того, щоб щось змінилось у місті на краще.

“КАДРОВА РЕФОРМА” – ось що потрібно зараз найбільше. Бо депутати можуть ухвалювати ідеальні рішення, розробляти найпрогресивніші програми, але якщо ВИКОНАВЦІ залишаться старі, ніхто ніяких змін не відчує.

Нові люди потрібні не лише в міській раді (де всього 36 депутатів на громадських засадах), а й серед сотень чиновників, які десятки років працюють по-старому і рішуче не хочуть змінюватись. То ж маємо обє’днати зусилля – влади і громади – і зробити у місті кадровий прорив. І нехай це стане нашою наступною зміною – ЗМІНОЮ № 4.