Аліна Дяченко: Обрання секретаря. Що відбулось сьогодні у міській раді?

Аліна Дяченко

ЩО ВІДБУЛОСЬ СЬОГОДНІ В МІСЬКІЙ РАДІ?

Станом на сьогоднішній ранок чотири фракції – “Солідарність”, “Самопоміч”, “Свобода” та “ДемАльянс” – могли утворити демократичну більшість, не затвердити на посадах заступників міського голови, які були в Партії регіонів.

Сьогодні вранці перед сесією дві фракції “Солідарність” та “Самопоміч” мали засідання. За їх підсумками “Самопоміч” прийшла з рішенням голосувати за Голубовського та Виноградову, дати їм часу півроку, а потім замінити. Тобто сьогодні на сесії вони за рішенням фракції планували голосувати за двох заступників-регіоналів. При цьому їх кандидат Максим Семенов був внесений мером Сапожком кандидатом в секретарі ради.
“Солідарність” на фракції вирішила не підтримувати Голубовського та Виноградову, однак голова фракції заявив, що має власну думку з цього приводу і планує підтримати Голубовського.
“Свобода” заявила, що голосувати ні за Голубовського, ні за Виноградову не буде, бо вони партія Майдану і совість їм не дозволяє голосувати за “регіоналів”.

Коли розпочалась сесія і почалось голосування за секретаря, наша фракція заявила, що готові підтримати Максима Семенова від “Самопомочі”, якщо їхня фракція не підтримає заступників-регіоналів. Фракція відмовилась, сказали, що це рішення у них все прийняте, переглядати його вони не будуть. Відповідно “ДемАльянс” не голосував ЗА Семенова.
Сапожко, який сам висунув Семенова, та його партії у міськраді обманули “Самопоміч”, якій обіцяли підтримку в обмін на Виноградову та Голубовського і не проголосували за Максима.

Настала черга депутатів вносити кандидатуру. Сапожку передали звернення з підписами депутатів за кандидатуру Здоровця від “Свободи”. Ми звернулись до голови фракції “Свободи” із запитанням – як вони будуть голосувати по заступникам-регіоналам. Олег Шевчук запевнив нас, що вони будуть голосувати по совісті. “Свобода” – це партія Майдану, заступники – члени Партії регіонів.
Вірячи Олегу Шевчуку ми підтримали Олексія Здоровця на секретаря. 23 голосами Олексій став секретарем ради.

Однак коли дійшло до голосування по заступникам, Шевчук і фракція “Свободи” не дотримались слова – і проголосували за Голубовського. Тобто зробили те, що ще сьогодні вранці готові були зробити “Самопоміч” та Гредунов – лідер фракції “Солідарність”.

На щастя, по Виноградовій всі 4 демократичні фракції, включно зі “Свободою” не підтримали члена Партії регіонів на заступника мера. Також демократи – “Солідарність”, “Самопоміч”, “Свобода” та “ДемАльянс” – дружно не підтримали керуючого справами виконкому Кузнєцова.

Зрада чи все чи перемога, покаже час. І наступні голосування депутатів.
Але трьох регіоналів з чотирьох, які були командою Сапожка, ми сьогодні гуртом вибили 😉