Олег Берестовий: Увімкни Бібліотеку! Вільний простір

Олег Берестовий, депутат Броварської міської ради VII скликання, фракція ДемАльянсу

Як часто ви ходите в бібліотеку в повсякденному житті?

Рідко?

А чи замислювались ви, чому?

Можливо, сучасний стан бібліотек не відповідає Вашим естетичним та сучасним соціальним, культурним потребам?

Уявімо бібліотеку великою компанією з тисячелітньою історією та мережею по всьому світу. А тепер проведемо паралель з існуючими потужними корпораціями світу (Pepsi, Coca-Cola, з нещодавних Apple, з українських – Київстар).

Великі столітні компанії часом потребують змін. Задля того, щоб бути на хвилі сучасних тенденцій, відповідати швидкоплинним віянням моди та смаку, проводять ребрендинг.

Вдалий ребрендинг дозволяє компанії вийти на новий рівень розвитку, привернути увагу нових клієнтів і збільшити лояльність існуючих. То чому наша бібліотечна корпорація не підлягає таким змінам?                           10

 

У світі активно розвивається індустрія “розумних” медіа-бібліотек. При цьому фукнції бібліотеки, прописані в Законі України “Про бібліотеки і бібліотечну справу” від 27.01.95, лишаються незмінним:

Бібліотека – інформаційний, культурний, освітній заклад (установа, організація) головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.

До них просто додається стильний, комфортний та ергономічний дизайн, сучасне обладнання, крім цього, у закладі організовуються постійні заходи, що залучають суспільство до активного життя. Таким чином створюєтся платформа для розвитку молоді, налагодження комунікацї в соціумі, збільшення колективного креативу. Переконаний, такі дії позитивно впливають на громаду і підвищують культурний рівень мешканців, тому важливо проводити такі зміни в Україні. Нині існує чимало вдалих прикладів модифікацій державних бібліотек у містах-мільйонниках.

Наша пропозиця – створити вільний простір і у нашому місті, як структурний підрозділ Броварської міської бібліотеки.

Наразі команда молодих архітекторів, дизайнерів, культурних, громадських та політичних діячів напрацювали концепцію реорганізації читального залу та ребрендингу міської бібліотеки. Надихались ми досвідом Музичної бібліотеки №10 в Гельсінкі та вітчизняною практикою Медіатеки на базі Центральної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки у Львові, які стали не просто місцем, куди люди приходять почитати або взяти книги з собою, а інтерактивним громадським простором.

 Ми бачимо подальший розвиток Броварської міської бібліотеки у наступних кроках:

 • оновлений дизайн читальної зали
 • нові стилізовані меблі
 • закупівля необхідної техніки
 • постійно діюча ефективна охорона
 • створення брендбуку закладу
 • написання стратегії розвитку медіатеки
 • відкриття філіалів у мікрорайонах міста

Це дасть змогу створити в Броварах повноцінну медіатеку!

Жителі та гості міста матимуть можливість відвідувати різні цікаві інтеграційні та освітні заходи:

 • зустрічі з видатними письменниками
 • літературні вечори у новому форматі
 • тренінги, лекції, семінари
 • круглі столи, дискусії, стратегічні планування
 • розмовні клуби
 • кінопокази немейнстрімових фільмів
 • виставки
 • презентації ініціатив та громадських проектів
 • ігрові баталії

Також в медіатеці можна буде проводити за попереднім записом міські конференції, збори громадських організацій тощо.

Наша команда вже зробила перші кроки на шляху до втілення цілі. У нас є розроблена концепція, налагоджена співпраця з аналогічними закладами.

Ми ведемо конструктивний діалог з керівництвом Броварської міської бібліотеки, яке позитивно налаштоване на зміни та покращення майбутнього їх рідного закладу.

Зараз ми у пошуках фінансування, яке плануємо отримати від соціально відповідальних підприємців, шляхом отримання грантів та через публічний збір коштів (фандрайзинг). Крім того, на черзі візит  у відділ культури міста, результати якого наглядно покажуть, що на нас чекає – культурні заходи чи безкінечні торгові ярмарки в профільних культурних закладах.

Триматимемо в курсі)

На нас чекає довгий та непростий шлях, тож ми сподіваємося на вашу підтримку і будемо раді бачити однодумців та прихильників ідеї в нашій команді.

Підписуйтесь: FB Вільний простір Бровари

Щодо співпраці сюди