Прес-реліз щодо судового позову Дяченко А.О. до Сапожка І.В.

Прес-реліз

Броварська депутатка судитиметься з мером через блокування роботи міськради

Депутат Броварської міської ради Аліна Дяченко подала позов до суду на міського голову Ігоря Сапожка за протиправну бездіяльність – невнесення кандидатури секретаря протягом шести сесій, через що міська рада протягом двох місяців змушена працювати без секретаря. Це, на думку позивачки, порушує низку її прав як депутата.

Востаннє питання обрання секретаря Броварської міської ради розглядалось два місяці тому – на позачерговій сесії 17 грудня 2016 року. Тоді ні кандидатура, внесена мером, ні висуванець від депутатської більшості не набрали достатньо голосів. Відтак право вносити наступну кандидатуру знову перейшло до мера. Однак Ігор Сапожко, якого у жовтні повторно обрали міським головою, не поспішає виносити це питання на розгляд сесії.

Депутати неодноразово піднімали питання бездіяльності мера щодо кандидатури секретаря на засіданнях, однак крім усних заяв жодних інших юридичних дій депутати не вчиняли.
Голова фракції «ДемАльянс» Аліна Дяченко вирішила зобов’язати Сапожка винести на розгляд депутатів кандидатуру через суд.

У своєму позові депутатка обґрунтовує свої вимоги наступним чином. Враховуючи те, що прямої норми, яка визначає строки для внесення кандидатури секретаря після провального голосування не встановлено, слід застосовувати аналогію права.

Закон «Про місцеве самоврядування» визначає для подібних випадків термін «1 місяць» або «на наступній черговій сесії» і не передбачає тривалої вакантності посади секретаря, оскільки повноваження секретаря ради не можуть покладатись на інших осіб у разі його відсутності або невиконання власних повноважень.

При цьому позивач заявляє, що відповідач порушив її права як депутата. По-перше, її право бути обраною секретарем, адже поки мер не вносить свою кандидатуру, депутатська більшість не може подати свого претендента. По-друге, під час підготовки сесій працівниками допускались грубі помилки при розсиланні проектів рішень, але відповідальною особою за це є секретар ради і саме він мав забезпечити виконання цієї роботи належним чином. По-третє, позивачка нарікає, що через відсутність посадовця вона позбавлена права на сприяння у її роботі з боку секретаря ради.

Відповідно Аліна Дяченко просить суд визнати бездіяльність міського голови протиправною та зобов’язати його внести питання про обрання секретаря на розгляд сесії. «Та навіть у разі скликання сесії ми плануємо притягати Сапожка до відповідальності за ці два місяці хаотичної роботи ради, за те, що досі не затверджений склад виконкому, нові заступники мера. Міський голова своєї бездіяльністю заблокував якісну роботу депутатів, оновлення та зміни, заради яких ми прийшли у владу. І ми не плануємо це просто так залишати», – резюмувала позивачка.

Для додаткових коментарів:
(067) 962-98-08, Аліна Дяченко