Заява ДемАльянсу щодо секретаря ради

Наша команда прийняла непросте, але вольове рішення. Ми йшли у владу не заради посад, а заради досягнення надважливої мети – змінити систему влади та правила взаємодії з громадою.

Відкритість, прозорість, ефективний діалог та максимальне залучення броварчан до ухвалення рішень – це засадничі принципи для нас. І ми готові були працювати у щоденному режимі над їх втіленням, для цього висунули кандидатуру Аліни Дяченко на посаду секретаря.

Ми переконані, що Аліна, яка 5 років стежила за роботою міської ради, читала проекти рішень, ходила на сесії та комісії, подавала запити і звернення, має достатньо компетенцій та вмінь, щоб налагодити конструктивну взаємодію між депутатами і громадою, щоб організувати якісне висвітлення роботи міської ради, щоб забезпечити врахування думки громади та проведення обговорень, щоб запровадити електронний документообіг та використання сучасних технологій для комунікації та організації проведення сесій і т.д.

Однак питання, хто обійме посаду секретаря ради, стало надто гострим для депутатів, обраних від демократичних сил.

Ми пропонували керуватись не амбіціями чи партійними квотами, а двома критеріями – професіоналізм та впливовість кандидатури. Бо ми чудово розуміємо, що за справжні зміни доведеться боротись, адже новообраний мер не поспішає відступати від старих правил. Відтак у кандидатури на секретаря має бути не лише високий рівень компетенцій, а й чималий соціальний капітал – люди, з якими реалізовані спільні проекти та ініціативи, які готові разом боронити права та інтереси броварчан. І таких кандидатур серед новообраних депутатів кілька, і ми пропонували разом обрати серед них.

Фракція “Блоку Петра Порошенка” висунула свою кандидатуру на посаду секретаря і запевняє, що Ірина Веремчук зможе стати справжнім контролером від демократичних сил, який у щоденному режимі пильнуватиме, щоб все відбувалось по букві закону, й битиме на сполох у разі виявлення порушень чи зловживань. Фракція БПП готова взяти на себе відповідальність за організацію рівноправної та конструктивної взаємодії між депутатами, забезпечення відкритості і прозорості роботи ради.

Однак поки ми намагались знайти ідеального кандидата, щоб досягти консенсусу, Сапожко активізував кулуарні перемовини і всіма силами намагається сформувати свою більшість, щоб законсервувати систему ще на кілька років.

Відтак, заради збереження миру та порозуміння серед демократичних сил, наша команда “ДемАльянсу” знімає свою кандидатуру на посаду секретаря міської ради.

Двоє наших депутатів – Андрій Саук та Олег Берестовий – ідуть працювати у депутатські комісії, які відповідають за житлово-комунальне господарство (транспортна інфраструктура, благоустрій, зелені зони, екологія, комунальні послуги, створення ОСББ) та гуманітарну сферу (освіта, медицина, культура, спорт, молодіжна політика, соціальний захист). Аліну ж делегуємо до складу постійної депутатської комісії з питань регламенту, правопорядку та інформаційної політики.

Нас цікавлять не посади та статуси, нас цікавлять реальні дії та зміни.

І ми розраховуємо на активність усіх демократичних депутатів, адже перед нами всіма стоять дуже непрості завдання. Попереду у нас складний шлях, на якому ще багато випробувань та викликів. То ж маємо всі вчитись і не боятись труднощів і долати їх з гідністю. Головне – завжди пам’ятати про нашу справжню ціль. І бути готовими до боротьби!

Щиро ваша,
команда ‪#‎DaBro‬