Заява фракції “ДемАльянс” щодо “позачергової” бюджетної сесії БМР

Наша фракція послідовно відстоює принципи публічності та підзвітності в роботі міської ради. Ми напрацювали та внесли безліч правок в регламент Броварської міської ради, створивши умови для відкритої, чесної та прозорої її діяльності.
Представники тимчасово обраної влади систематично зловживають демократичними нормами регламенту та нівелюють принципи публічності в роботі Ради, які частина новообраних депутатів відстоювала та яким слідувала.

18 загальноміських програм та Бюджет 2017 не пройшли належного публічного обговорення, але винесенні на ПОЗАЧЕРГОВУ сесію

Сьогодні на ПОЗАЧЕРГОВІЙ сесії будуть ухвалюватись 18 загально міських програм, Бюджет міста 2017 (головний документ міста) та інші не менш важливі питання, які не пройшли належного публічного обговорення.

Бюджет міста в 950 млн грн. Бровари побачили в неділю ВПЕРШЕ!

Майже мільярдний бюджет міста був надісланий депутатам в НЕДІЛЮ 18.12 о 15:00. Навіть попри те, що з листопада місяця керівники управлінь та відділів озвучували свої бюджетні запити і нам відомі початкові заявлені цифри, фізично за такий короткий час неможливо зробити якісний порівняльний аналіз початкових і фінальних цифр, які ввійшли в проект бюджету.
Фракція “ДемАльянс” вітає винесення на сесію таких програм, як: “Національне патріотичне виховання”, “Громадський бюджет”, програма підтримки ОСББ, підтримки Воїнів АТО, розвитку фізичної культури, надбавки вчителям і т.д.
Але тексти та кошториси цих документів ми почали отримувати ЛИШЕ у вівторок, продовжуючи вчорашнім днем. Останні кошториси програм депутати отримали сьогодні 01:09.
Не кажучи вже про належне обговорення міських програм з громадськістю, деякі документи й досі не були опубліковані на порталі БМР.
Такі дії в тому числі ставлять під загрозу ухвалення бюджету міста.

в разі неухвалення одного із програм доведеться в ручному режимі під час сесії вносити в проект бюджету правки

Такий підхід ставить під загрозу якість розроблених програм, усвідомлені рішення депутатів та діалог з кінцевим бенефіціаром, для якого ці рішення ухвалюються – громадою міста.

Безвідповідальність та некомпетентність виконавчої вертикалі на чолі з Сапожком

Такі дії та відповідна організація бюджетного процесу, організація проведення чергових під видом позачергових сесій міської ради, які обмежують виконання основної функції депутата місцевої ради – контролю! Що свідчить про злочинну безвідповідальність та некомпетентність виконавчої вертикалі влади міста Бровари на чолі із Ігорем Сапожком.
Фракція “ДемАльянс” поважає своїх виборців та залишається їм підзвітна, відповідно не збирається піддаватись на провокації у вигляді чергових позачергових сесії, які не дають змогу приймати свідомі компетентні рішення, та не буде брати участь в цьому засіданні.

БЮДЖЕТНИЙ РЕГЛАМЕНТ – чіткі правила та календар ухвалення бюджету Броварів

Натомість, задля недопущення подібних ситуацій в майбутньому, анонсуємо роботу та найскоріше винесенням на розгляд ради документу, який називається “Бюджетний регламент”. Який має має на меті унеможливити узурпацію бюджетного процесу в кабінеті однієї людини, як це відбувається зараз.
Громада має першочергове право брати участь в бюджетному процесі та мати можливість дізнатися, куди їх гроші будуть витрачені. Вочевидь міська влада вкотре про це “забула”.
Тримаймося!